Samochód elektryczny


Romet 4E – polski samochód elektryczny – ma być tanim w zakupie i eksploatacji samochodem do miasta. Od 17 października auto jest prezentowane rotacyjnie w 44 miastach Polski. Do czwartku można jeździć nim w Kielcach. Jazdy testowe organizuje salon Romet Motors przy ul. Okrzei.

Obrazek

Dwumiejscowy samochód elektryczny Romet 4E wyprodukowała znana przede wszystkim użytkownikom rowerów i motocykli firma Romet&Arkus spod Dębicy.

SZEŚĆ ZŁOTYCH ZA 100 KILOMETRÓW
W myśl obowiązujących u nas przepisów Romet 4E nie jest samochodem, a jedynie „innym pojazdem czterokołowym”. Do jego prowadzenia potrzeba więc minimum 16 lat i prawa jazdy kategorii B1. W katalogu jego cena podawana jest w przedziale od 32 do 36 tysięcy złotych w zależności od dodatkowego wyposażenia (radio, felgi, kolorystyka itp.).
Pojazd z napędem na tylną oś jest wyposażony w silnik elektryczny o mocy 5 kW (6,8 KM) pracujący na dwa sposoby. W trybie „eko” rozpędza się maksymalnie do 42 km/h i można nim przejechać, według producenta, dystans nawet 180 km. Dostępny jest również tryb jazdy szybkiej, kiedy Romet będzie poruszał się z prędkością około 65 km/h, jednak wtedy jego zasięg maleje do 90 km. O zużyciu energii elektrycznej informuje nas czytelny wyświetlacz. Po rozładowaniu baterii czas uzupełnienia energii to 8-9 godzin, w zależności od stopnia zużycia. Pobór prądu w tym czasie to 16,5 kWh, ładowanie odbywa się poprzez normalne gniazdko 230V. Producent zapewnia, że komplet dziewięciu akumulatorów, jakie znajdują się w pojeździe, starcza na około 400 cykli ładowania, czyli na pokonanie maksymalnie 72 tys. km. Po tym czasie trzeba zaopatrzyć się w nowe baterie – w tej chwili ich cena to 9 tys. zł. W mroźne dni wytrzymałość baterii może się zmniejszyć.
Duże wrażenie robi koszt przejechanie 100 km. W trybie „eko” przejechanie 100 km to jedynie 6 zł mniej w naszej kieszeni. Jest to zdecydowanie lepszy wynik od silników zasilanych LPG, nie mówiąc już o oleju napędowym czy benzynie.Zobacz,look:www.autokawa.blox.pl

Jedna uwaga do wpisu “Samochód elektryczny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s